Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 15 im. Księdza Kardynała Karola Wojtyły

18 maja 2021 roku minęła 101 rocznica urodzin Księdza Kardynała Karola Wojtyły - Patrona Szkoły Podstawowej nr 15 w Krakowie

Pozdrowienia z Kopca Krakusa! Świętujemy majówkę i witamy wschód słońca!

1 maja 2021 roku, godz: 5.17

im. Księdza Kardynała Karola Wojtyły

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi
nr 15 w Krakowie

"Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zrozumiem." Konfucjusz (551-479 p.n.e.)

Alicja zapytała Kota: Którą drogę powinnam wybrać? Kot odpowiedział: Cóż, to zależy od tego, gdzie chcesz dojść. Wszystko mi jedno- odpowiedziała Alicja. W takim wypadku, nie ma znaczenia, którą z dróg wybierzesz, nieprawdaż?- odpowiedział Kot.

Sąsiedzka moc

Zachęcamy wszystkich do głosowania na nasz projekt RATUJ ŻYCIE BEZ BARIER podczas zakupów w sklepach sieci NETTO. W ramach projektu chcemy zorganizować szkolenie dla uczniów z zasad udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie przeprowadzi w ramach wolontariatu instruktor ratownictwa medycznego posiadający sprzęt szkoleniowy w tym szkoleniowy defibrylator AED. Jednak aby efekty szkolenia były trwałe i uczniowie oraz lokalna społeczność dostrzegła sens naszych działań niezbędne jest, aby w szkole w przestrzeni ogólnodostępnej na korytarzu przy wejściu umieścić przenośny defibrylator AED z dedykowanym pakietem elektrod pediatrycznych dla dzieci. Wtedy nasz projekt pozostawi po sobie trwały ślad, a będący w szkole przenośny defibrylator AED będzie mógł być wykorzystywany nie tylko w ratowaniu życia dzieci szkolnych, ale też okolicznych mieszkańców, w tym również klientów sklepu NETTO oddalonego o ok. 500 m od naszej szkoły.

Netto Sąsiedzka Moc plakat 1

Mamy to!

Zebraliśmy prawie 100 książek dla Stacjonarnego Oddziału Psychiatrycznego Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Klinicznym im. Dr. Józefa Babińskiego! W naszą szkolną akcję włączyła się również znana pisarka Roksana Jędrzejewska-Wróbel, która przekazała swoją książkę wraz z dedykacją dla czytającej młodzieży. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w szkolnej zbiórce książek!

Zespół Pedagogów, Samorząd Uczniowski, Anna Kuglarz

Nowoczesne laboratorium językowe w naszej szkole.

W obecnym roku szkolnym, dzięki staraniom pani dyrektor Elżbiety Konieczny, nasza szkoła została wyposażona we wspaniałą pracownię językową, która mieści się w sali 211. To prawdziwie nowoczesne laboratorium językowe ze stanowiskami do słuchania indywidualnego i wspólnego, profesjonalnym nagłośnieniem i sprzętem audiowizualnym, w tym interaktywną tablicą multimedialną, która znakomicie sprawdza się w nauczaniu języków obcych i uatrakcyjnia prowadzone tam zajęcia, gwarantując wysoką jakość kształcenia językowego. Wystrój sali został dopełniony fototapetą tematyczną z najważniejszymi symbolami Londynu. Co najważniejsze, sala jest miejscem, które skutecznie przyciąga naszych uczniów swoim naukowym klimatem i zachęca ich do nauki języka angielskiego. W naszym laboratorium językowym oprócz lekcji planowych prowadzimy także zajęcia w ramach programu miejskiego „Future 4 me” oraz zajęcia dodatkowe, webinary na żywo z trenerami Pearson& BBC i Renewable English dla pasjonatów języka angielskiego:)

Anna Ozga

310837042 1508394202962387 7747781703350758035 n

Zbieramy książki dla dzieci i młodzieży w szpitalu klinicznym im. dr. Józefa Babińskiego

Ksiazki plakat

Małopolski Konkurs Pięknego Czytania - etap szkolny

W dniu 10 listopada w naszej szkole odbył się szkolny etap Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania. Jego celem jest doskonalenie umiejętności pięknego czytania, kształtowanie kultury czytelniczej, rozwijanie talentów.

Zwycięzcy będą reprezentować szkołę w II etapie konkursu, który odbędzie się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy pięknie czytali swoje ulubione książki.

Galeria.

Oto wyniki konkursu.

Klasy 1-3

Aleksander C. – 3b