Konkurs recytatorski

Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły Aleksander C. z klasy 4b zajął III miejscew VII Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej „Od Kochanowskiego do Moczulskiego”. Aleksander zaprezentował balladę Adama Mickiewicza „Pani Twardowska”. Konkurs odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury „Dom Harcerza”.

Serdecznie gratulujemy !

Aleksandra Mazur

konkurs recytatorski

Pudełko na każdą okazję - warsztaty klasy 6b

17 kwietnia uczniowie klasy 6b wzięli udział w warsztatach  stolarskich organizowanych przez pracownię FabLab Małopolska. Najpierw za pomocą kleju połączyli elementy wycięte ze sklejki, tworząc „pudełko na każdą okazję”. Następnie każdy uczeń miał okazję wykazać się kreatywnością, zdobiąc pudełko według własnego pomysłu przy wykorzystaniu dostępnych materiałów: farby, muliny, pisaków, elementów sklejki. Uczniowie wykazali się ogromną precyzją, cierpliwością i pomysłowością. Każde pudełko było inne, piękne i wyjątkowe, bo od samego początku zrobione własnoręcznie. Zapraszamy do galerii zdjęć, aby przekonać się jak bardzo to niezwykłe miejsce, rozbudziło kreatywność uczniów!

Katarzyna Woś

Bez tytułu

Kwitnące Jabłonie

Uczniowie klasy 3b w wykonywanych pracach plastycznych najbardziej lubią wyzwania, nowe doznania i próbowanie nieznanych i rzadkich technik. Tym razem trzecioklasiści namalowali kwitnące jabłonie. Swoje dzieła stworzyli stosując technikę malowania pastą akwarelową. Zapraszamy do oglądania kwitnących jabłoni - prac namalowanych w niezwykle subtelnych barwach.

Ilona Siwek

Obrazy

Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne 1

Wielkanocno – wiosenne warsztaty malowania pisanek

Wiosenna atmosfera i Święta za pasem sprawiły, że uczennice i uczniowie z klasy 4b wybrali się na wielkanocno-wiosenne warsztaty malowania pisanek. Pod fachowym okiem krakowskiego kolektywu "ŻyWa Pracownia",
w skład którego wchodzą rzemieślnicy i artyści, dzieci dowiedziały się, skąd wziął się zwyczaj malowania pisanek oraz jakie są techniki ich zdobienia. Podczas trwania warsztatów uczestniczki i uczestnicy dekorowali samodzielnie jajka techniką batikową, czyli "pisaną", najstarszą ze wszystkich. Polega ona na "pisaniu" wzoru roztopionym woskiem na skorupce jajka. Czwartoklasistki i czwartoklasiści wykazali się ogromną kreatywnością i dużą precyzją w zdobieniu pisanek.

Aleksandra Mazur

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Zrzut

Dzień św. Patryka – patrona Irlandii.

Co roku w naszej szkole obchodzony jest Dzień św. Patryka – patrona Irlandii. Z tej okazji klasa 4a
odwiedziła Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego (Young Learners Resource Center).
Uczniowie uczestniczyli warsztatach,podczas których zapoznali się z historią św. Patryka oraz ciekawostkami o Irlandii.

Dużo radości przyniosły quizy w grupach oraz gra w Bingo, a zadania rozwijające pisanie kreatywne pozwoliły uczniom puścić wodze wyobraźni. Ich ciekawe prace i "Tęcza Życzeń" zawisły na gazetce.
Całość dopełniła muzyka celtycka i irlandzki step, który wzbudził podziw u niejednego młodego człowieka.

Ewa KukiełkaPatryk.jpg