Świetlicowe zajęcia poświęcone mapie starego miasta

W świetlicy odbyły się zajęcia poświęcone mapie starego miasta w Krakowie z najważniejszymi zabytkami oraz pracą plastyczną na folii na świeżym powietrzu. Podczas tych zajęć dzieci miały okazję zgłębić historię
i architekturę Krakowa, a także wykazać się swoją kreatywnością.

Na początku uczestnicy zostali zapoznani z najważniejszymi zabytkami Krakowa, takimi jak Wawel, Sukiennice, Kościół Mariacki czy Barbakan. Dowiedzieli się o ich historii, znaczeniu i charakterystycznych cechach architektonicznych. Następnie, używając dostępnych materiałów, stworzyli wspólną mapę starego miasta na dużym arkuszu folii na świeżym powietrzu.

Praca plastyczna polegała na odwzorowaniu zabytków na folii za pomocą farb. Dzieci miały możliwość wykazać swoją kreatywność i indywidualny styl, tworząc unikalne interpretacje zabytków.

Zajęcia odbyły się na świeżym powietrzu, co pozwoliło dzieciom cieszyć się przyjemnością twórczej pracy na wolnym powietrzu.

Klaudia Wójcik-Janiec

Zdjęcie WhatsApp 2024 05 23 o 16.07.23 1a6523f4

Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Witaj, Majowa Jutrzenko”

6 maja odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Witaj, Majowa Jutrzenko”, którego celem było kształtowanie patriotycznych postaw, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa. W konkursie wzięło udział 16 uczestników z klas IV – VII. Uczniowie przygotowali wybrany przez siebie wiersz o tematyce patriotycznej - nawiązujący do rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja lub sławiący piękno, siłę naszej ojczyzny, wyrażający miłość do Polski. Jury oceniało występy uczestników biorąc pod uwagę dykcję, interpretację tekstu oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Komisja konkursowa, po wysłuchaniu wszystkich wierszy, wyłoniła zwycięzców:

I miejsce zajęła Justyna Sz. z kl. IVb

II miejsce zajęła Amelia D. z kl. Va

III miejsce zajął Aleksander C. z kl. IVb

Jury przyznało również wyróżnienie dla Mai L. z kl. VIa. Nagrodę publiczności zdobył Beniamin S. z kl. VIb.

Każdy uczestnik został nagrodzony dyplomem i upominkiem. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Aleksandra Mazur, Katarzyna Woś - koordynatorki konkursu

ZDJ2753

Wyniki konkursu "KrakoWianki"

Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że w pozaszkolnym konkursie „KrakoWianki”, organizowanym przez Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości MIRiP, w kategorii I – szkoły podstawowe (klasy VI-VIII) :

1 miejsce  ex aequo zajęła
Julia D. z klasy 6a,
3 miejsce ex aequo zajęły
Zofia K. z klasy 6b,
Barbara N. z klasy 6b
Katarzyna R. z klasy 7a.

Gratulujemy!!!

Ewa Dziób - nauczyciel plastyki

20240515 134800 HDR 1

Puchacz Piotr

9 maja 2024 roku odbył się II etap konkursu matematycznego Puchacz Piotr. Naszą szkołę reprezentowała czwórka uczniów: Ewa Dorochowicz, Dawid Pomorski i Antoni Ptaszkowski z klas drugich oraz Michał Kmiotek z klasy pierwszej. Teraz czekamy na wyniki II etapu, a zwycięzcy pojadą na finał konkursu, który będzie się odbywał w Warszawie. Trzymamy kciuki za naszych matematyków.

Katarzyna Dębowska

PuchaczPiotr

Kangur

Matematyka nie jest trudna ani nudna. Zwłaszcza jeśli zaprzyjaźnimy się z nią od dziecka. Arystoteles

W dniu 21 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Kolejny raz nasi uczniowie udowodnili , że zaprzyjaźnili się z matematyką i otrzymali wysokie wyniki w konkursie.

Bardzo dobry wynik uzyskali uczniowie klasy 2C:
Antoni P.
Mikołaj H.
i uczennica klasy 3B:
Joanna G.

Wyróżnienie zdobyli uczniowie klasy 4B:
Piotr K.
Szymon K.
oraz uczniowie klasy 5B:
Fryderyk B.
Mateusz W.

Cieszymy się i serdecznie gratulujemy.

Ilona Siwek

Biblioteczne wieści

Miło nam poinformować, że odznakę ZNAM ANDERSENA w tegorocznej edycji konkursu

na znajomość Baśni H.Ch.Andersena zdobyli:

Adam L. z klasy 3b oraz Michał K. z klasy 1 a.

Serdecznie gratulujemy.

Odznaka

Nagrodę w konkursie na imiona dla 10 kotów (z książki „10 kotów”)

otrzymała Ida D. z klasy 1a. GRATULACJE!

Z przyjemnością informujemy, że szkolny konkurs „Patyczkowa zakładka do książki z moim ulubionym bohaterem książkowym” został rozstrzygnięty.
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i gratulujemy pomysłowości oraz kreatywności.

1. KATEGORIA KLASY 1-3
I MIEJSCE: Emilia P. 1b, Jagoda P. 2c, Karina Ś. 2b