24 czerwca uczniowie klasy 5b wzięli udział w warsztatach przyrodniczych pt. Po liściu do drzewa, zorganizowanych w Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Podczas zajęć uczestnicy uczyli się rozpoznawać wybrane gatunki rodzimych drzew na podstawie liści. Poznawali cechy budowy liści oraz zasady posługiwania się kluczami do oznaczania roślin, stosowanymi
w botanice.
Warsztaty odbywały się z wykorzystaniem specjalnie przygotowanego klucza do oznaczania drzew oraz arkuszy zawierających prawdziwe liście. Treści zajęć były dostosowane do wieku uczestników, dzięki czemu uczniowie aktywnie i z zaangażowaniem brali udział w naukowej przygodzie z botaniką.























