Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 15 

 im. Księdza Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie

Slide background

Życzenia

Drodzy Państwo,Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi, Przyjaciele Oświaty, Rodzice, Opiekunowie i Uczniowie.
 
Mija kolejny rok szkolny. Rok, w którym radosna fabuła przygody z nauką i poznawaniem tajemnic świata kolejny raz została zaburzona wydarzeniami, których ten świat doświadczać nie
powinien. Znów był to czas, w którym należało sprostać niespotykanym dotychczas wyzwaniom i trudnościom. Czas prawdziwej próby dla potwierdzenia wyznawanego  systemu wartości, które konstytuują nas jako ludzi. W ostatnich latach izolowaliśmy się od siebie, by móc przetrwać. W mijającym roku szkolnym byliśmy razem, by pomóc przetrwać innym. I mimo, że wojna w ojczyźnie naszych sąsiadów nadal trwa, to już dziś możemy z dumą powiedzieć, że ten egzamin zdaliśmy w sposób, który widzi i docenia świat.
Za piękną postawę, otwarte serca, domy i szkoły, serdecznie wszystkim Państwu dziękuję. Za ten rodzaj empatii, który bez najmniejszego zawahania spowodował samoograniczenie własnej przestrzeni, dóbr  czy wygód na rzecz drugiego, będącego w potrzebie człowieka. Znów przekonaliśmy się, że są sytuacje, w których życie wymyka się matematycznym regułom, że dobro, które się dzieli, zawsze się mnoży i w tym ogromna szansa na pokonanie zła.
Dziękuję każdemu z osobna, kto przyczynił  się do  sprawnej organizacji nauki i pracy krakowskich szkół. Było to prawdziwe wyzwanie. Po wybuchu wojny w Ukrainie, w trakcie trwającego już  roku szkolnego, w realizacji zaplanowanych we wrześniu harmonogramów i zasad, szkoły musiały uwzględnić obecność blisko 7 tysięcy uczniów. To tak, jakby nagle powstało w Krakowie około 14 średniej wielkości szkół.
Dziękuję Nauczycielom i Wychowawcom za stałe  poszukiwanie dróg dotarcia do umysłów i wrażliwości młodych ludzi, za Ich wsparcie psychologiczno-pedagogiczne, za rozbudzanie w Nich pasji i ciekawości świata. Dziękuję też - coraz bardziej aktywnie i coraz bardziej świadomie - zaangażowanym w sprawy krakowskiej szkoły Rodzicom. Państwa wsparcie ma niezwykle istotne znaczenie nie tylko dla wyników nauczania, ale też dla atmosfery środowiska szkolnego, w którym  kształtuje się i wychowuje Wasze dziecko. Uczniom dziękuję za sukcesy i osiągnięcia, ale przede wszystkim za entuzjazm i ciekawość nauki oraz niezwykłą dojrzałość.
Wyrażam też wdzięczność Wszystkim Przyjaciołom krakowskiej oświaty za ofiarowany dar cennego doświadczenia i zaangażowania własnego czasu. Wszystkim życzę wspaniałych, niezapomnianych wakacji. Niech niebo nad głowami będzie zawsze pogodne i zawsze spokojne.
Wracajcie szczęśliwie, do zobaczenia we wrześniu.
 

Anna Korfel-Jasińska
Zastępca Prezydenta ds. Edukacji, Sportu i Turystyki

Witamy!

Naszą misją jest kształcenie i wychowanie Uczniów poprzez pozytywne wzmacnianie każdego w jego możliwościach.

 Wychowankom uświadamiamy ich wyjątkowość, podążamy za nimi i pomagamy w odkrywaniu samego siebie.

Tak, aby absolwent naszej szkoły w dorosłości powiedział: jestem szczęśliwym człowiekiem.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy.

catering2024 2025

karta rowerowa Gazetka
szkola z bajką logo

librus_2.jpg

60 214446

facebook 1621365763082 6800500905560889721Global Classroom Pair Share project 2023

 szkola z klasa

 

wirtualna sieć

 

poza szkolnymi

BANER

 Szkolna procedura 

"Covid-19"

 Deklaracja dostępności
MS KOCP

 Projekt "Bajkowe Spotkania"

BAJKOWE SPOTKANIA  

nowe_logo_oke_L.png

bip

 epuap strona

   krk logo

 

logo kuratorium1

 

rodo

 kaligrafia

 

kaligrafia slajd