Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 15

im. Księdza Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie

Slide background

Armenia, mój ulubiony kraj

W październiku klasa 2a uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez psychologa szkolnego panią Shahinyan Zaruhi. Tematem zajęć, był opis kraju, z którego pochodzi pani Zaruhi – „Armenia, mój ulubiony kraj”. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali prezentację multimedialną przygotowaną przez naszego gościa, jak również zadawali pytania, chcąc jak najwięcej dowiedzieć się o tak odległym od nas kraju, kształtując przy tym wiedzę o świecie oraz otwartość na inne kultury. Dowiedzieliśmy się między innymi o Erywanie- stolicy Armeni, o górze Ararat, na której według Biblii zatrzymała się po potopie Arka Noego  i innych ciekawych miejscach i zabytkach, które warto zobaczyć. Poznaliśmy alfabet, którym posługują się Ormianie oraz kilka ormiańskich słów. Wsłuchując się w muzykę ormiańską oglądaliśmy ich taniec w pięknych narodowych strojach. Poznaliśmy instrumenty narodowem.in. duduk wyrabiany z drewna moreli, brzmieniem podobny do saksofonu. Zachwycaliśmy się kolorowymi dywanami wykonywanymi z wełny oraz niepowtarzalnymi chaczkarami- kamiennymi krzyżami wykonanymi w formie płaskorzeźby, upamiętniającymi szczególne wydarzenia lub osobę. Na koniec poznaliśmy specyfikę ormiańskiej  kuchni oraz  zgodnie z tradycją zostaliśmy poczęstowani słodkościami.

Lidia Czerwińska

IMG 20231117 WA0006

Witamy!

Naszą misją jest kształcenie i wychowanie Uczniów poprzez pozytywne wzmacnianie każdego w jego możliwościach.

 Wychowankom uświadamiamy ich wyjątkowość, podążamy za nimi i pomagamy w odkrywaniu samego siebie.

Tak, aby absolwent naszej szkoły w dorosłości powiedział: jestem szczęśliwym człowiekiem.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy.

 Gazetka
szkola z bajką logo

librus_2.jpg

60 214446

facebook 1621365763082 6800500905560889721Global Classroom Pair Share project 2023

 szkola z klasa

 

wirtualna sieć

 

poza szkolnymi

BANER

 Szkolna procedura 

"Covid-19"

 Deklaracja dostępności
MS KOCP

 Projekt "Bajkowe Spotkania"

BAJKOWE SPOTKANIA  

nowe_logo_oke_L.png

bip

 epuap strona

   krk logo

 

logo kuratorium1

 

rodo

 kaligrafia

 

kaligrafia slajd