Świetlicowe zajęcia poświęcone mapie starego miasta

W świetlicy odbyły się zajęcia poświęcone mapie starego miasta w Krakowie z najważniejszymi zabytkami oraz pracą plastyczną na folii na świeżym powietrzu. Podczas tych zajęć dzieci miały okazję zgłębić historię
i architekturę Krakowa, a także wykazać się swoją kreatywnością.

Na początku uczestnicy zostali zapoznani z najważniejszymi zabytkami Krakowa, takimi jak Wawel, Sukiennice, Kościół Mariacki czy Barbakan. Dowiedzieli się o ich historii, znaczeniu i charakterystycznych cechach architektonicznych. Następnie, używając dostępnych materiałów, stworzyli wspólną mapę starego miasta na dużym arkuszu folii na świeżym powietrzu.

Praca plastyczna polegała na odwzorowaniu zabytków na folii za pomocą farb. Dzieci miały możliwość wykazać swoją kreatywność i indywidualny styl, tworząc unikalne interpretacje zabytków.

Zajęcia odbyły się na świeżym powietrzu, co pozwoliło dzieciom cieszyć się przyjemnością twórczej pracy na wolnym powietrzu.

Klaudia Wójcik-Janiec

Zdjęcie WhatsApp 2024 05 23 o 16.07.23 1a6523f4