Rozstrzygnięcie I Międzyszkolnego Konkursu na Największą Dynię.
Nasza szkoła przystąpiła w maju do projektu ogłoszonego przez Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, polegający na wyhodowaniu największej dyni. Wychowawczyni klasy 2b odebrała w Katedrze Ogrodnictwa 3 szczepki dyni Atlantic Giant. Każda z roślin trafiła do innej osoby, a każdy z małych hodowców dostał również szczegółowy plan hodowli takiej dyni. Przez całe wakacje nasi ogrodnicy zajmowali się swoimi roślinami. Każdy dbał o małe sadzonki i starał się wyhodować jak największy owoc. 10 października, na festiwalu dyni UR zostały ogłoszone wyniki konkursu. Nasza szkoła zdobyła III miejsce i otrzymała piękny puchar, natomiast osoby opiekujące się dyniami dostały indywidualne nagrody. Uczniów naszej społeczności reprezentowała klasa 6a. W stacji doświadczalnej wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa w Mydlnikach na uczestników czekało wiele atrakcji. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia stacji badawczej, degustacji różnych wypieków z dyni czy spróbowania gorącej, dyniowej zupy. Można było oglądać pokazowe okazy dyni wyhodowane przez pracowników Uniwersytetu Rolniczego czy skosztować różnych odmian jabłek, zerwanych w uniwersyteckich ogrodach. Na chętnych czekały na pomalowanie dynie i możliwość wypicia orzeźwiającej lemoniady. Organizatorzy obiecali, że będzie to cykliczna impreza. Mają też nadzieję, że w kolejnych edycjach pobity zostanie tegoroczny wynik zwycięskiej dyni, który wynosił 40 kg. Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w przyszłorocznym wyzwaniu i będziemy trzymać kciuki, żeby udało się pobić nasz szkolny rekord wynoszący 14,7 kg.![]()

























