Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 15 

 im. Księdza Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie

POZA SZKOLNYMI MURAMI

 dr clown
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
275303831 2563529883778577 5791771680920333115 n 

Miło nam poinformować, iż książka Madzi, uczennicy klasy 3c, trafiła do Prezydenta Miasta Krakowa – Pana Jacka Majchrowskiego. Pan Prezydent podziękował Madzi za podarunek oraz życzył Jej kolejnych twórczych osiągnięć. Książka powstała w ramach projektu „Szkoła z bajką”.

O szczegółach projektu możecie poczytać tutaj https://sp15.krakow.pl/pl/szkola-z-bajka/sb.

 Roksana Kociołek- Kaszyńska

 

 

 

 

 

 

radio 1Zapraszamy do wysłuchania audycji w Radiu Kraków Kultura pt. Jaką rolę w terapii emocjonalnej i społecznej pełni książka? Jednym z gości była pani Roksana Kociołek- Kaszyńska. W rozmowie został poruszony zarówno teoretyczny jak i praktyczny wymiar biblioterapii oraz bajkoterapii.

Link do rozmowy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OPINIE NA BLOGU English.com i na Pearson & BBC

271383243 371093634778907 2929777929426218614 nPod koniec sierpnia 2021 r. miałam przyjemność wraz z nauczycielami i rodzicami z całego świata podzielić się swoją opinią na blogu ogólnoświatowego portalu edukacyjnego English.com na temat powrotu dzieci i nauczycieli do szkół po przerwie wakacyjnej w dobie pandemii biorąc pod uwagę obawy, nadzieje i nastawienie związane z nowo rozpoczynającym się rokiem szkolnym 2021/2022.

https://www.english.com/blog/back-to-school-exciting-challenging-unexpected/?fbclid=IwAR2oGnt5SzhLP24HzZqvX9aYHK9YzJ-uIsQ5h_nb6pvLNvcCAtdJrx_TCwY

Anna Ozga

 

 

 

 


 5.jpgPodczas konferencji "BLIŻEJ KSIĄŻKI, BLIŻEJ SIEBIE" w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie naszą szkołę reprezentowała pani Roksana Kociołek-Kaszyńska.

Podczas wystąpienia „MOCne KSIĄŻKI – MOCne DZIECI” opowiedziała między innymi o swoich doświadczeniach w pracy indywidualnej i grupowej z dziećmi z wykorzystaniem elementów bajkoterapii, o naszym szkolnym projekcie „Szkoła z bajką”, a także o tym, jak wygląda praca nad scenariuszami zajęć do bajek.

Zobacz: galeria zdjęć!

Administrator

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LEKCJE NA ŻYWO Z PEARSON I BBC

 

LEKCJE NA YWO Z PEARSON I BBC2Nasze lekcje nigdy nie są jednowymiarowe i zawsze dzieje się coś ciekawego.

W tym roku nasi uczniowie przystąpili do międzynarodowego projektu Pearson & BBC Live Classes, który polega na uczestnictwie w ciekawych lekcjach online z Brytyjskimi  trenerami. Wysokiej jakości zajęcia prowadzone w ramach tychże lekcji sprawiają uczniom wiele radości i jednocześnie podnoszą ich kompetencje  językowe w bardzo przyjaznej uczniom i wysoce naukowej atmosferze. Nasi uczniowie wspaniale uczestniczą w zajęciach i biorą aktywny udział.

Koordynator projektu: Anna Ozga

 

 


PROJECT „RENEWABLE ENGLISH” BY HARRY WATERS

PROJECT RENEWABLE ENGLISH BY HARRY WATERSUczeń klasy 7 -Kacper Wojtaszczyk uczestniczył w serii szkoleniowych webinarów w języku angielskim -poziom B2- C1  Harrego Watersa o tematyce ekologicznej i podnoszącej świadomość ekologiczną, a także działającej na rzecz zrównoważonego rozwoju. Gratulujemy Kacprowi ekologicznych zainteresowań i rozwijania swoich pasji językowych!

 Anna Ozga

 

 

 

 


 

NAPISZ, PROSZĘ, CHOCIAŻ KRÓTKI LIST…- Penpal project w naszej szkole.


Wrzesień i październik to czas, kiedy dzieci z SP nr 15 piszą listy.

NAPISZ_PROSZ_CHOCIA_KRTKI_LIST2.jpgW dobie cyfrowych rozwiązań uczennice  i uczniowie naszej szkoły postawili na sprawdzony sposób, aby zdobyć przyjaciół – napisali listy.Była to korespondencja do uczniów szkoły w Alfreton w Wielkiej Brytanii, gdzie staraliśmy się napisać dwie wersje: ładną polszczyzną i  po angielsku, ponieważ uczą się tam polskie dzieci na emigracji, oraz tylko po angielsku do uczennic z miejscowości Gampaha na Sri Lance.

Ale to nie były zwykłe listy…. Dołożyliśmy wszelkich wysiłków, aby były starannie i poprawnie napisane, zadbaliśmy o zwrot do adresata i ładne zakończenie. Listy napisane zostały w sposób tradycyjny, na ładnej kartce, czasem ze zdobieniami, a niekiedy udekorowane zostały rysunkami naszych uczniów. Pisaliśmy o sobie, naszych hobby i zainteresowaniach, naszych upodobaniach oraz o swoich najbliższych i przyjaciołach.

Ponieważ jesteśmy też odważnymi marzycielami i słyszymy o lotach w kosmos, które nas bardzo ciekawią oraz podziwiamy równie odważnych zdobywców kosmosu, napisaliśmy także list do jednego astronauty z NASA.

Teraz wyczekujemy z niecierpliwością na odzew od naszych listownych przyjaciół.

Przed nami , już za niedługo, przygoda z pisaniem listu do królowej Elżbiety II.

Anna Ozga 


 

GOŚCINNE NAUCZANIE ANGIELSKIEGO W INDIACH

GOCINNE NAUCZANIE ANGIELSKIEGO W INDIACH2W lipcu zostałam zaproszona jako Teacher Guest do poprowadzenia zajęć dla grupy uczniów ze szkoły SNS GSSS Mehuwala w Indiach. Miałam wielką przyjemność doświadczyć, jak uczą się dzieci w innych krajach, opracować dla nich ćwiczenia językowe oraz opowiedzieć o naszym kraju i podyskutować o różnych ciekawych sprawach związanych z edukacją językową na świecie. Również w te wakacje miałam niewątpliwy zaszczyt szkolić nauczycieli języka angielskiego z innych krajów, co z pewnością wzbogaciło mnie jako nauczyciela w nową wiedzę, umiejętności i kompetencje, które staram się przekazywać naszym uczniom na lekcjach języka angielskiego. Na naszych lekcjach również goszczą nauczyciele innych krajów wraz z uczniami.

 

 Anna Ozga


 

blizej ksiazki blizej siebieZACHĘCAMY DO POBRANIA PUBLIKACJI
Zachęcamy do pobrania wielofunkcyjnej publikacji "Bliżej książki, bliżej siebie”, która powstała w ramach projektu Najmłodsi Małopolanie lubią czytanie! Publikacja została przygotowana przez Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnowie i wydana ze środków Województwa Małopolskiego.

Książka jest efektem zaangażowania znanych i cenionych autorów literatury dziecięcej oraz specjalistów z dziedziny dydaktyki, psychologii, pedagogiki, neurodydaktyki, biblioterapii, bibliotekoznawstwa i nowoczesnych mediów.

To innowacyjny poradnik dla wszystkich - oprócz bajek do czytania i słuchania zawiera materiały dla dorosłych (rodziców, nauczycieli i bibliotekarzy): porady, filmy, podcasty, scenariusze do pracy z tekstem oraz wskazówki do indywidualnej pracy rodzica z dzieckiem.
Scenariusze zajęć do bajek, które znalazły się w publikacji, napisała Roksana Kociołek-Kaszyńska, pracownik naszej szkoły.

Publikacja została opracowana z myślą o zachęcaniu dorosłych do czytania dzieciom – CODZIENNIE, NA GŁOS I OD NAJWCZEŚNIEJSZYCH LAT!

Wszystkie materiały znajdują się na stronie https://www.malopolska.pl/promocja-czytelnictwa/o-projekcie
Ponadto bezpłatny poradnik (w formie książki) ma trafić do przedszkoli i szkół w całej Małopolsce, skąd rodzice będą mogli go wypożyczać.

W ramach projektu odbędzie się również cykl konferencji naukowych i spotkań z autorami literatury dziecięcej.

 


Współpraca z Fundacją „Dr Clown”

Nasza szkolna akcja „Świąteczna kartka z życzeniami” została w grudniu 2020 roku dwukrotnie wspomniana na facebookowym profilu Fundacji „Dr Clown” Oddział Kraków. Jeśli chcecie zobaczyć wszystkie zdjęcia i komentarze, szukajcie tam postów z 19 i 22 grudnia.

Więcej o tej akcji możecie przeczytać tutaj:

https://sp15.krakow.pl/pl/506-swiateczna-kartka-z-zyczeniami-podsumowanie-szkolnej-akcji

 

FB post z 19.12.2020

 wspolpraca z fundacja Dr Clown

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie „wypożyczyła” z naszej Audioteki bajkę!
 

zajęcia online

 
 
Jest nam niezmiernie miło, że bajka Madzi Małyniuk
otwierająca naszą „szkolną teczkę z nagraniami”
jest wykorzystywana podczas zajęć z dziećmi.

Pani dr Lidia Ippoldt z Biblioteki Pedagogicznej w Skawinie
przeprowadziła na jej podstawie zajęcia online z przedszkolakami.
 
Dziękujemy!
 
 
 
 

strefa psotnika

 

Roksana Kociołek - Kaszyńska gościnnie w Strefie Psotnika : kliknij tutaj

 


Bajkoterapia odcinek 2

 

BAJKOTERAPIA: link do odcinka 2 : kliknij tutaj


Bajkoterapia odcinek 1

 

BAJKOTERAPIA: link do odcinka 1: kliknij tutaj

 


Hiszpania Roksana K

Zdjęcia z profili FB: Berni Pajdak oraz La Superheroína y las princesas del mar

 

3.02.2020 wizyta w hiszpańskiej szkole Escola Llagut w Sant Pere Pescador to początek naszej współpracy! Zaczęliśmy ją od warsztatu na podstawie hiszpańskiej opowieści, a następnie poszukiwaliśmy superbohaterów. I odnaleźliśmy ich! To wspaniałe dzieciaki! Każdy z nich ma swoją wyjątkową super moc! Na pamiątkę spotkania uczestnicy otrzymali do nas pamiątkowe breloki.

Link do relacji na stronie szkoły: kliknij tutaj

 


Trafiliśmy do książki! Akcja opowiadania pisarki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel toczy się między innymi w świetlicy szkolnej, a inspiracją była nasza świetlica! Dodatkowo autorka zadedykowała napisaną opowieść pani Roksanie Kociołek. Dziękujemy!

dedykacja w książce

 


Cukierek

 


Fundacja Dr Clown Oddział Kraków Facebook

 

Po wizycie w naszej szkole wolontariuszy Fundacji „Dr Clown” (24.01.2020 roku) trafiliśmy na facebookowy profil krakowskiego oddziału Fundacji 
(FB: Fundacja „Dr Clown” Oddział Kraków – post z 20 lutego 2020)