Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 15 

 im. Księdza Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie

biblioteka

 

Nauczycielem - bibliotekarzem

w naszej szkole jest Pani mgr Anna Kuglarz

 

Godziny pracy:

Poniedziałek – 8.30 - 14.30

Czwartek – 9.00 - 15.00

Piątek – 12.00 - 15.00

 

 

 

IMG 20221209 123554


 

 

 

 

W bibliotece chętnie Cię widzimy - nie stawiamy stopni - do niczego nie zmuszamy.

W bibliotece możesz: wybierać i wypożyczać książkiuśmiechać sięczytać czasopisma – myśleć – szukać informacji – pytać – mieć spokój…

 

Nasza biblioteka może poszczycić się bogatymi zbiorami.
Księgozbiór, liczący obecnie 12 tysięcy książek, jest systematycznie aktualizowany, obfituje w nowości wydawnicze gromadzone zgodnie z zainteresowaniami dzieci i młodzieży. Do dyspozycji uczniów jest duży wybór bajek, książek przygodowych i fantastycznych oraz obszerny dział lekturowy. Bardzo atrakcyjne i rozbudowane są zbiory literatury popularnonaukowej ze wszystkich dziedzin, zawierające pokaźną ilość wydawnictw albumowych.  Dzieci mają „wolny dostęp do półek” tzn. mogą samodzielnie wybierać książki.


Biblioteka prowadzi  działalność edukacyjno - kulturalną.
Organizowane są quizy, konkursy i plebiscyty, urządzane są wystawy poświęcone różnorodnej tematyce, zarówno w bibliotece jak i na zewnątrz, ponadto odbywają się lekcje i zajęcia biblioteczne. Przez uczniów tworzony jest katalog ciekawych książek, a klasy starsze uczestniczą w realizacji cyklu tematycznego „Teraz pora, by poznać autora”. W czasie przerw dzieci chętnie spędzają czas pomiędzy regałami, wyszukując w księgozbiorze interesujące egzemplarze. Lubią też zasiąść przy stolikach, by w spokojnej atmosferze coś poczytać lub przygotować się do lekcji. Wielu uczniów angażuje się w przygotowanie wystaw, dekoracji czy inne prace związane z książkami.