Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 15 

 im. Księdza Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie

 

Poznajcie tych, którzy uczestniczyli w powstaniu tej książki,

dowiedzcie się, kto co zrobił, zaprojektował, napisał, narysował lub zaśpiewał. Każda strona książki to ich praca dla Was!

 

Wiecie, dlaczego to wszystko, co znaleźliście w książce, powstało?

Bo Oni wszyscy oprócz swojej codziennej pracy mają swoje pasje i marzenia.

Koniecznie sprawdźcie, jakie osobiste marzenia ostatnio spełnili – tak, dorośli też je mają!

 

Jakub Grabuś     –     projektant graficzny, pracował przy składaniu tekstu i ilustracji do tej właśnie książki, entuzjasta zimnej herbaty i ciepłej pogody. Ostatnio spełnił swoje marzenie o stworzeniu albumu ze zdjęciami.

Lidia Ippoldt – biblioterapeutka, autorka bajek dla dzieci. Przewodnicząca Krakowskiego Koła Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego. Do książki przygotowała scenariusz dla nauczycieli, czyli opisała swój pomysł na lekcję (w klasach IV-VI) z wykorzystaniem bajki Madzi. Ostatnio spełniła swoje marzenie o nowym pomyśle pracy z dziećmi.

Lidia Iwanowska-Szymańska – pisarka, tłumaczka, opowiadaczka i aktorka. Pisze wiersze i książki dla dzieci. Prowadzi warsztaty dla dzieci w Warszawie i w Piasecznie. Przetłumaczyła tekst bajki Madzi na język angielski po to, aby dzieci, które nie znają języka polskiego, mogły również poznać historię Arbina. Ostatnio spełniła swoje marzenie o ciepłym domku dla dwóch kur, Tutu i Chili, w przydomowym ogrodzie.

Marta     Jenner     –     nauczycielka     świetlicy     w     Szkole     Podstawowej     z     Oddziałami Integracyjnymi nr 15 w Krakowie, filolog polski i obcy, wykonała dla Was korektę całego tekstu książki, aby nie było w niej błędów (jak wiecie, lubią się czasem podstępnie wkradać do tego, co piszemy). Ostatnio spełniła swoje marzenie o wyprawie w Tatry z wnuczkiem.

Roksana drzejewska-Wróbel – pisarka, podróżniczka, autorka wielu książek dla dzieci (o kilku z nich poczytacie na stronach 22 i 23 tej książki) oraz sztuk teatralnych. Jedna z Jej bohaterek – Florka – ma własną stronę na Facebooku. Napisała dla Was kilka słów o tym, dlaczego warto przeczytać bajkę Madzi. Ostatnio spełniła swoje marzenie o napisaniu powieści dla młodzieży „Stan splątania”.

Roksana Kociołek-Kaszyńska – biblioterapeutka, nauczycielka świetlicy, pedagog w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 15 w Krakowie oraz w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Krakowie. Uwielbia pracować z dziećmi, wykorzystując do tego literaturę tworzoną dla nich. Prowadzi na Facebooku stronę bajkowe rozmowy. Wymyśliła, by wydać bajkę o Arbinie w formie książki i koordynowała pracę nad jej powstaniem. Opisała dla Was polecane książki oraz przygotowała scenariusz dla nauczycieli do przeprowadzenia zajęć w klasach I-III. Ostatnio spełniła swoje marzenie o wydaniu książki, którą trzymasz teraz w rękach.

Michał Kowalski – pedagog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Krakowie. Zaprojektował dla Was wzór kartki pocztowej. Lubi gotować. Ostatnio spełnił swoje marzenie o nauczeniu się robienia tamagoyaki.

Marcin Oczkowski – grafik komputerowy, malarz, fotograf. Wykonał logo Szkoły z bajką i pomagał jako pracownik firmy Omni-Tec przy przygotowaniu książki do druku. Jego inne projekty możecie zobaczyć na www.okiart.pl. Ostatnio spełnił swoje marzenie o podjęciu nauki na studiach podyplomowych.

Joanna Rusinek – znakomita graficzka i ilustratorka, twórczyni filmów animowanych. Jej ilustracje możecie podziwiać w wielu książkach dla dzieci oraz na plakatach czy okładkach gazet. O kilku z tych dla dzieci poczytacie na stronach 23 i 24 tej książki, a o wszystkich - na stronie kreskaikropka.pl. Zajrzyjcie też na stronę Facebooka Joanna Rusinek – ilustracje. Wykonała dla Was okładkę do książki Madzi. Ostatnio spełniła swoje marzenie o nauce gry na ukulele.

Małgorzata      Słomka      –      psycholog,      wicedyrektor      w      Poradni      Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Krakowie. Napisała list do Waszych nauczycieli, aby zachęcić i ich do poznania historii Arbina i przekazania jej dzieciom.     Ostatnio spełniła swoje marzenie o domu poza miastem.

Agnieszka Soćko – nauczycielka świetlicy w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 15 w Krakowie. Zaprojektowała dla Was grę planszową oraz kartę pracy do scenariusza. Stworzyła szablon kolorowanki na podstawie rysunku znajdującego się na końcu rękopisu. Prowadzi na Facebooku stronę Nowoczesna szkoła - informatyka, matematyka i nauczanie poprzez zabawę. Ostatnio spełniła swoje marzenie o nowym miejscu zamieszkania.

Antonina Stolarek – uczennica 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 47 w Krakowie. Zrobiła dla Was film poklatkowy na podstawie historii Arbina. Ostatnio spełniła swoje marzenie o stworzeniu filmu poklatkowego do wspaniałej bajki.

Michał Stolarek – dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 15 w Krakowie, pedagog. Stworzył dla Was zakładkę „Szkoła z bajką”, czyli miejsce, gdzie możecie pobierać wybrane materiały z książki oraz gdzie będziemy publikować Wasze prace nadesłane do szkoły. Kilka stron tej książki powstało dzięki Jego pomysłom, choć technicznie wykonywał je ktoś inny. Ostatnio spełnił swoje marzenie o spotkaniu się z dawno niewidzianymi przyjaciółmi.

Filip Utylski – nauczyciel świetlicy w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 15 w Krakowie. Przygotował dla Was zasady gry planszowej oraz ciekawostki o sportach z udziałem koni. Lubi sport, więc możecie go również spotkać na zajęciach w     Krakowskim     Szkolnym     Ośrodku     Sportowym.     Ostatnio     spełnił     swoje     marzenie o stworzeniu gry planszowej.

Marcelina Zajdel-Gumiela – wychowawca I klasy w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 15 w Krakowie. Z wielką pasją rozbudza zamiłowanie dzieci do muzyki poprzez prowadzenie różnego rodzaju zajęć muzycznych. Napisała i zaśpiewała dla Was piosenkę. Sama też skomponowała do niej muzykę, a dzięki nutom możecie ją zagrać, jeśli potraficie. Ostatnio spełniła swoje marzenie o powtórnym byciu mamą.

 

Korzystając z książki oraz zawartych w niej materiałów (również tych zamieszczonych na stronie szkoły), pamiętaj o prawie autorskim każdego z twórców.

Nie publikuj książki w Internecie.