Dziękujemy Pani Joannie Koneczek za przesłanie nam  2 krzyżówek i innych ciekawych pomysłów do wykorzystania z dziećmi podczas zajęć. Polecamy!

Krzyżówka "wokół historii Arbina" - pobierz

Pytania do krzyżówki - pobierz

odpowiedzi do krzyżówki - pobierz

Krzyżówka -"jaki to zawód?" - pobierz

Pytania do krzyżówki - pobierz

odpowiedzi do krzyżówki - pobierz

Gra karciana - "Wymień cztery" - pobierz

Gra karciana -  pobierz instrukcję

Gra karciana - pobierz pytania

Relacje z Arbinowych działań poza szkołą.

Relacja z zajęć w krakowskich przedszkolach
W lutym 2022 r. odwiedziliśmy naszych sąsiadów – Przedszkola Samorządowe nr 130 oraz nr 62. Na zakończenie przeprowadzonych tam dla dzieci warsztatów rozdaliśmy wszystkim książki „O tym jak Arbin uwierzył w siebie”. Dziękujemy za miłe spotkania!
Fotorelacja: link

Roksana Kociołek-Kaszyńska

Relacja z zajęć w Szkole Podstawowej w Sosnowicach.

Miło nam poinformować, iż książka Madzi, uczennicy klasy 3c, trafiła do Prezydenta Miasta Krakowa – Pana Jacka Majchrowskiego. Pan Prezydent podziękował Madzi za podarunek oraz życzył Jej kolejnych twórczych osiągnięć. Książka powstała w ramach projektu „Szkoła z bajką”.

O szczegółach projektu możecie poczytać tutaj https://sp15.krakow.pl/pl/szkola-z-bajka/sb.

Roksana Kociołek- Kaszyńska

275303831 2563529883778577 5791771680920333115 n

Oto pierwsza wiadomość, która napłynęła z Makowa Podhalańskiego.

Witam serdecznie :-)

21 października uczestniczyliśmy w Dniu Piżamy - ważnym wydarzeniu, którego celem jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży świadomości dotyczącej chorób nowotworowych, by wesprzeć i solidaryzować się z dziećmi z oddziałów onkologicznych. Jesteśmy placówką specjalną i nasi podopieczni też borykają się z różnymi chorobami, ale niestety dzieci wiedzą, że są trudniejsze choroby, które wymagają dłuższego leczenia szpitalnego.

W związku z Dniem Piżamy nawiązałam kontakt z Fundacją „Dr Clown”, z Justyną Młynarczyk, która zapoznała mnie wirtualnie z Państwa placówką. (…) Uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca Fundacji „Dr Clown”, a następnie przedstawiłam im bohaterkę tego dnia, Madzię, Państwa uczennicę. Madzia została NASZĄ bohaterką: nie dość, że dzielnie walczyła z chorobą, to jeszcze napisała bajkę, bajkę terapeutyczną. Gdy weszłam na stronę Państwa placówki, byłam pod wielkim wrażaniem, podobnie jak i inni nauczyciele – to, co Państwo stworzyliście, wymaga rozpowszechniania na całym ŚWIECIE. Wysłuchaliśmy całą szkołą bajki czytanej przez Madzię. Animacja przepiękna.

Już zacieramy ręce, by stworzyć bajkę psychoedukacją i otrzymać tytuł „Szkoły z bajką” :-) Już mamy scenariusz "Bajki o kotopsie", będzie to bajka o akceptacji inności. Będziemy tworzyć ilustracje i rozpowszechniać książeczkę wśród uczniów, a następnie pięknie wydrukowaną wyślemy do Państwa. Mam nadzieję, że zostanie zaakceptowana :-)

I jeszcze na koniec przesyłam fotorelację z tego dnia, którego BOHATERKĄ BYŁA MADZIA.

Pozdrawiam

Gabriela Traczyk - pracownik Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Makowie Podhalańskim, którego dyrektor, mgr Grażyna Borzestowska, ZAWSZE wyraża zgodę na akcje charytatywne w naszej placówce i dzięki niej możemy szerzyć idee pomagania innym.

Pierwsza recenzja "Arbina"

Przeczytałam Arbina z wielką przyjemnością. Bardzo podobało mi się, że jest napisany w pierwszej osobie liczby pojedynczej, z perspektywy ,,ja", w związku z czym łatwo się wczuć w jego postać. Również wybór konia jako głównego bohatera jest bardzo trafiony. Dzieci uwielbiają historie ze zwierzętami. Co jest bardzo cenne, myślę, że Madzia pokazuje, iż nie wystarczy jedynie marzyć, potrzebna jest ciężka praca i wytrwałość, żeby zdobyć cel, a po drodze czeka nas wiele niepowodzeń. Z drugiej strony autorka pokazuje jak ważna jest współpraca i wsparcie najbliższych w trudnych sytuacjach, wyzwaniach i umiejętność korzystania z wsparcia i pomocy. A wreszcie, żeby korzystać z szans, które się pojawiają, bo gdyby nie udział w zawodach Arbin nie mógłby się sprawdzić... to kwestia opowiadania, ale jest przecież i historia Madzi i to, że dzięki tej książce tyle dzieci pozna ją jako autorkę i Arbina jako inspirację Pięknie wydana książka! A opowiadanie stało się zalążkiem całego projektu - piosenki, filmu, gry, kolorowanki. I te bajkowozy i to, że Arbin będzie dostępny dla dzieci w szpitalach w całej Polsce. To jest po prostu niezwykle a i tak myślę, że moje słowa nie oddają w pełni jak wspaniała jest to historia.

Joanna Wójcik