Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 15 

 im. Księdza Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie

Slide background

Piszę, więc jestem – warsztaty kaligraficzne

kaligrafia

Chcemy uświadomić wszystkim osobom odpowiedzialnym za kształcenie dzieci, jak ważna jest umiejętność odręcznego pisania. Kaligrafia to najprostszy i powszechnie dostępny trening naszego mózgu. Praktykowanie pisania wpływa na procesy uczenia się, poznawania, rozwój wyobraźni i pamięci. Kryje w sobie wiele celów wychowawczych i rozwojowych. Sama procedura pisania fascynuje dzieci.

Michał Stolarek - Dyrektor Szkoły

 

IMG 20170308 122429 2

SDC10074 2

SDC10072 3

8 i 9 maja w naszej szkole odbyły się kolejne warsztaty kaligraficzne dla uczniów ze wszystkich klas. Warsztaty te były kontynuacją zajęć z kaligrafem, które rozpoczęły się w marcu. W trakcie kilku godzin pracy uczniowie zapoznali się z techniką pisania oraz obsługą pióra ze stalówką i tuszem. Przećwiczyli także pisanie liter alfabetu gotyckiego. Zajęcia poprowadziła Pani Agnieszka Śliwa – architekt, kaligraf, projektant fontów. Od 2012 r. współpracuje z Fundacją Sztuka Kaligrafii. Pani Agnieszka wykazała się dużą cierpliwością i zachęciła uczniów do bardzo intensywnej pracy nad techniką pięknego pisania.
Mamy nadzieję, że uczniowie przekonali się o tym, iż kaligrafii może nauczyć się każdy, a sztuka pisania stanie się dla niektórych z naszych uczniów pasją na całe życie!

 Ewa Dziób

Witamy!

Naszą misją jest kształcenie i wychowanie Uczniów poprzez pozytywne wzmacnianie każdego w jego możliwościach.

 Wychowankom uświadamiamy ich wyjątkowość, podążamy za nimi i pomagamy w odkrywaniu samego siebie.

Tak, aby absolwent naszej szkoły w dorosłości powiedział: jestem szczęśliwym człowiekiem.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy.

 Gazetka
szkola z bajką logo

librus_2.jpg

60 214446

facebook 1621365763082 6800500905560889721Global Classroom Pair Share project 2023

 szkola z klasa

 

wirtualna sieć

 

poza szkolnymi

BANER

 Szkolna procedura 

"Covid-19"

 Deklaracja dostępności
MS KOCP

 Projekt "Bajkowe Spotkania"

BAJKOWE SPOTKANIA  

nowe_logo_oke_L.png

bip

 epuap strona

   krk logo

 

logo kuratorium1

 

rodo

 kaligrafia

 

kaligrafia slajd