Bal Gimnazjalisty 2017

Polonezem przyszli Absolwenci Gimnazjum nr 12 w Krakowie dnia 14 czerwca 2017roku w sali "Wawel" Hotelu InterHouse  uroczyście rozpoczęli Bal Gimnazjalisty 2017. Prowadzący imprezę przewodniczący klas trzecich: III A - Piotr Sieciński i III B - Weronika Romaniak w imieniu uczniów, rodziców i wychowawców przywitali wszystkich gości na Balu Gimnazjalisty fraszką Mistrza z Czarnolasu:

"Jakoby rok bez wiosny mieć chcieli,

Którzy chcą, by młodzi nie szaleli"

Szczególnie serdecznie powitano Pana Dyrektora Michała Stolarka, który dokonał oficjalnego rozpoczęcia balu, kierując podziękowania dla Rodziców i Wychowawców klas trzecich: Pani Marii Popieli i Pani Moniki Pikuły, które z wielkim zaangażowaniem przyczyniły się do zorganizowania tak ważnej dla uczniów imprezy. Prowadzący powitali i złożyli podziękowania dla nauczycieli, którzy włożyli wiele trudu, aby młodzież mogla radośnie spędzić czas. Swoją obecnością zaszczyciła gimnazjalistów Pani Małgorzata Lelowicz - przewodnicząca Rady Rodziców, która skierowała wiele ciepłych słów do uczestników balu. Wszyscy świetnie się bawili, co niewątpliwie było zasługą DJ Miko Piotra Mikołajczyka, który gra dla uczniów naszego gimnazjum na szkolnych dyskotekach od wielu lat. Dziewczynki wyglądały jak księżniczki w swoich pięknych kreacjach, a i chłopcy prezentowali się dostojnie. Punktem kulminacyjnym był wjazd płonących tortów, co należy do tradycji naszej szkoły. Wszystko co dobre i piękne szybko mija, ale jak pisał Aleksander Fredro:

"Niech dzień po dniu przemija,
  Niech mija jak strzała,
  Byle radość początek